ISPup oraz ShepherdPup

ISPup oraz ShepherdPupJuż od pewnego czasu PuppyLinux stał się atrakcyjnym systemem bazowym dla innych dystrybucji, stanowiących często de facto boczne linie rozwojowe. 24. Lipca 2011 ukazały się dwa nowe systemy bazujące na PuppyLinuksie: ISPup oraz ShepherdPup.

 

 

 

 

 

 

Screen z ISPup

ISPup-Q120 to stuningowany Quirky1.20. Gotowe iso ważące 132MB możemy pobrać stąd.
http://www.revolutionvoice.com/ISpup-Q120.iso
Zmiany zaproponowane przez twórców systemu koncentrują się wokół oczekiwań użytkownika domowego. Znajdziemy więc między innymi przeglądarkę Firefox5.0, Flashplayer 10.3 r181, zmodyfikowane ikony i tematy kursora. Na uwagę zasługuje wsparcie dla wifi w postaci programu pwireless oraz sterowników Broadcom. W kategorii fun znajdziemy tylko jedną pozycje ale za to jaką: Supertux (kiedy go odpaliłem to mi się łezka w oku zakręciła).

 

Screen z ShepherdPup

Z kolei ShepherdPup to właściwie Wary5.1.2 bez jakichkolwiek zmian w samym systemie (w każdym razie ja nie widzę). Jedyna różnica wobec pierwowzoru polega na usunięciu z pulpitu wszystkich ikon i zastąpieniu ich zalinkowaniami do stron i forów o tematyce chrześcijańskiej. Do tego dodano jedną tapetę pulpitu, mającą zapewne bardziej harmonizować z prezentowanymi w zalinkowaniach treściami. Prawda jak niewiele potrzeba żeby zrobić dystrybucję? Gotowe iso ważące 132MB możemy pobrać stąd.
http://www.megaupload.com/?d=N4O1YV0H
Jeżeli ktoś jest zainteresowany treściami religijnymi, zwłaszcza chrześcijańskimi, chce mieć Warego z gotowymi zalinkowaniami do powyższych tematów, no i niestraszne mu języki obce to system ShepherdPup jest ciekawą propozycją.

2 thoughts on “ISPup oraz ShepherdPup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *