Lucid 5.28 Puplet Finlandia


11 sierpnia 2011 poinformowano o finalnej wersji rozwojowej Lucid o nazwie Finlandia. Gotowe iso które waży 130MB możemy pobrac stąd.

Twórcy tej wersji skoncentrowali się na dwóch aspektach. Po pierwsze system jest pozbawiony wsparcia dla starszego sprzętu, co umożliwiło zoptymalizowanie bibliotek i co za tym idzie lepsze i wydajniejsze działanie. Nie jest to już więc system i386 tylko i686. Po drugie wzięto sobie do serca głosy użytkowników i testerów i zwiększono przyjazność i funkcjonalność: pojawił się na przykład nowy panel sterowania oraz duża ilość motywów i tapet.
Oprócz bibliotek zoptymalizowano również oprogramowanie i sterowniki dla wielu urządzeń, zwłaszcza modemów, ethernetu i urządzeń bezprzewodowych. Ponadto zostało szeroko przetestowane i wzmocnione wykrywanie sprzętu i procedury konfiguracyjne.

9 thoughts on “Lucid 5.28 Puplet Finlandia

  1. Świetny system, nigdy nie miałem do czynienia z linuxami a udało mi się za pierwszym razem uruchomić internet. na następny dzień testowo zainstalowałem system na drugim kompie.
    Trochę miałem problemów z partycjami przy instalacji , ale wujek google mi pomógł.
    Najbardziej jestem zadowolony z wbudowanych multimediów. Odtwarza mi wszystkie filmy i pliki z muzyką , Internet śmiga, wszystkie strony sie wczytują poprawnie.
    Jak dla mnie bomba i to za darmo.

  2. Potrzebowałam drugiego lekkiego systemu, ponieważ mój stary laptop z Vistą co chwilę niedomaga. Pierwszy raz zetknęłam się się z Linuxem i jestem mile zaskoczona. Instalacja bezproblemowa, internet śmiga tak, że jestem w szoku. No i nie nudzę się, trzeba troszkę szukać na forach i dokształcać się. Do podstawowych zadań nadaje się od razu po instalacji.

  3. Uruchomiłem DungeonSiege (pod wine) działa całkiem dobrze, też można pograć w Beneath a steel sky (wersja dla xp vista, jest też spolszczenie) gra darmowa.
    Tak z Huawei i innymi sieciami nie ma problemu. W Firefoxie czcionki wyglądają nienajlepiej, ale dobrze w Chrome.

  4. Posiadam właśnie tego Puppyego i jestem z niego zadowolony i daje mu bardzo dużego plusa. I jeden mały minus BRAK SPOLSZCZENIA dla niego 🙂

  5. Ja nie potrafię połączyć z internetem… jak miałem wifi, szło świetnie-bez jakiegokolwiek kombinowania. Na starym PC nie mogę połączyć z internetem za pomocą modemu ZTE od t-mobile a niby robię wszystko dobrze.. jakieś porady?

  6. Odpalasz kompa, wkładasz modem, odczekujesz chwilę. klikasz na pulpicie ikonę ‚connect’, następnie małą ikonkę obok napisu ‚GPRS’. Do wypełnienia masz kilka linijek dialogowych. W pierwszej wpisujesz:
    /dev/ttyUSB0
    Zwróć tylko uwagę czy taka opcja jest wyszczególniona poniżej tej linijki. Gdyby jej nie było wówczas należy liczyć się że system nie widzi modemu. Taka sytuacja jest możliwa zwłaszcza gdy Twój modem jest wyprodukowany niedawno, wówczas lepiej wybrać inny system z nowszym kernelem. Opcje: APN, Username, Password wypełniasz tak samo jak na opakowaniu karty sim, jeżeli wyrzuciłeś skontaktuj się telefonicznie z operatorem albo poszukaj w necie. Numer: *99#, pin: blank lub pozostaw domyślny: 1234. Zatwierdzasz, klikasz ok, następnie:
    Menu > Network > PGPRS Connect
    i już łączy z netem.
    W razie czego zapraszam na forum 🙂

  7. Uwaga techniczna modemy usb pracuja na usb 2.0 natomiast starsze kompy klasy pentium 3 maja usb 1.0, rowniez kompy klasy pentium 4 potrafia miec usb starszej generacji i dlatego system nie wykrywa modemu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *