Macpup 5.25

macpup11.06.2011 Johnny Lee ogłosił wydanie nowej wersji systemu Macpup, opartej na systemie PuppyLinux5.25. Ideą która przyświeca twórcom Macpupa jest tworzenie systemu o wyglądzie maksymalnie zbliżonym do MacOSa, co zostało osiągnięte dzięki środowisku Enlightenment17. Gotowe iso możemy pobrać stąd.

System odziedziczył rzecz jasna po Puppim5.25 kernel 2.6.33 natomiast dołączoną przeglądarką internetową jest Firefox4.01. Instalka waży 155 megabajtów. Podczas uruchomienia live możemy oprócz zwykłego trybu wybrać również załadowanie całości do pamięci operacyjnej. Twórcy systemu rekomendują aby uruchamiać go na maszynach z co najmniej 256MB ram, ale ja osobiście nie polecam, bo wyraźnie zamula, no chyba żeby uruchomić pod JWM (wybieramy shutdown>change to JWM). Dodatkowe pety dla Macpupa pobierzemy stąd.

MPBlue6 screen

Królują tam przede wszystkim dodatki do macowego interfejsu, w tym miejscu zresztą twórcy Macpupa pozwolili sobie na autoironię, że system ten jest wciąż adresowany na pecety a nie na maki. Oczywiście możemy też skorzystać z repo Puppiego jak również z pakietów deb dla systemu debian.

Już od dłuższego czasu gotowe są testowe pakiety do obsługi neostrady dla systemów Puppy5.25 oraz Macpup5.25.
http://minipc.org/ipup/download/usbatm-k2.6.33.2.pet
http://minipc.org/ipup/download/cxacru-firmware.pet
http://minipc.org/ipup/download/linux-atm-2.5.1-1.2_i386.pet

Wideo prezentujące Macpup:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *